Przeprowadzki Oslo

Oslo to stolica i jednocześnie największe miasto Norwegii, które jest położone na południowym wschodzie kraju, w środkowej części regionu Østlandet,

Miasto Oslo liczy w swoich granicach administracyjnych 647 676 mieszkańców (2015), podczas gdy obszar zurbanizowany (tettsted) Oslo, obejmujący także tereny sąsiednich gmin, 942 084 mieszkańców (2014). Miasto zajmuje powierzchnię 454,03 km², a obszar zurbanizowany — 266,16 km².

 

Aglomeracja Oslo skupia ponad ¼ całej populacji Norwegii, a samo miasto jest najważniejszym ośrodkiem gospodarczym, naukowym, administracyjnym i kulturalnym kraju. Zostało sklasyfikowane jako metropolia globalna klasy beta. Stanowi ważny węzeł w komunikacji drogowej, kolejowej, morskiej i lotniczej.

 

Oszacowano, że 26% z około 152 000 rdzennych mieszkańców Oslo to imigranci. Liczba mieszkańców obecnie wzrasta w rekordowym tempie ponad 2% rocznie, czyniąc go jednym z najszybciej rosnących miast w Europie.

 

Oslo organizowało w 1952 roku Zimowe Igrzyska Olimpijskie. W Oslo czterokrotnie odbyły się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym (w roku 1930, 1966, 1982 oraz w 2011). W maju 2010 roku Oslo było gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji 2010.

 

Miasto Oslo i jego okolice to oczywiście duże skupisko Polaków. Mieszkają to często całymi rodzinami, dzieci chodzą do norweskich szkół. To dla nich oraz nowych przybyszy organizujemy transporty i przeprowadzki do/z Polski. To jedna z najczęściej obsługiwanych przez naszą firmę tras, jesteśmy w Oslo właściwie w każdym tygodniu.

 

Zapraszamy do składania zamówień drogą mailową i telefoniczną.

Copyright (c)2016, BASMAR. Polityka Prywatności
przeporwadzki polska norwegia, przeprowadzki norwegia polska, transport polska norwegia, transport norwegia polska, przeprowadzki norwegia, transport norwegia relokacje norwegia
 
Przeprowadzki Oslo Przeprowadzki Stavanger Przeprowadzki Drammen Przeprowadzki Bergen Przeprowadzki Trondheim