Przeprowadzki Stavanger

 

Stavanger to norweskie miasto portowe, które zostało założone 1125 rku i leży na południowo-zachodnim wybrzeżu Norwegii.

Do najcenniejszych zabytków należą m.in.: katedra romańska z przełomu XI i XII w., dwór Ledaal z XVIII w. oraz Pałac Biskupi, zawierający bogate zbiory archeologiczne, zwłaszcza z epoki brązu.

 

W małym i kameralnym centrum miasta, z wąskimi uliczkami i otwartymi przestrzeniami wolnymi od ruchu samochodowego, można bardzo spokojnie i odprężająco spędzać wolny czas.

Tutejszy targ z warzywami jest jednym z niewielu takich w Norwegii, gdzie sprzedawane są produkty bezpośrednio od miejscowych rolników w każdy dzień roboczy w ciągu roku. Niestety targ w ostatnich latach się powoli kurczy, na co zapewne ma wpływ zmiana stylu życia mieszkańców, a także napływ siły roboczej z całej Europy.

 

Niedaleko Stavangeru są gotowe ośrodki wysokogórskie dla narciarzy i snowboardzistów przez cały sezon zimowy
Wzdłuż południowego wybrzeża Stavangeru jest wiele dużych, piaszczystych plaż, z czego Sola jest najbliżej miasta

 

Stavanger jest stolicą norweskiego przemysłu naftowego. Najważniejsze światowe koncerny naftowe mają tam swoje biura, które nadzorują wydobycie ropy naftowej na Morzu Północnym. Swoją siedzibę ma tutaj potężna i znana na całym globie firma Statoil.

Stavanger to także chętnie wybierane do pracy i mieszkania miejsce przez Polaków. Nasz transport dociera także tutaj. Dla Rodaków jesteśmy w stanie zorganizować kompleksowe przeprowadzki do i z Polski a także do każdego kraju w Europie. Bardzo często dowozimy też mniejsze ilości mienia prywatne, w tzw. transporcie łączonym, po obniżonych kosztach.

 
 
Copyright (c)2016, BASMAR. Polityka Prywatności
przeporwadzki polska norwegia, przeprowadzki norwegia polska, transport polska norwegia, transport norwegia polska, przeprowadzki norwegia, transport norwegia relokacje norwegia
 
Przeprowadzki Oslo Przeprowadzki Stavanger Przeprowadzki Drammen Przeprowadzki Bergen Przeprowadzki Trondheim